Vaporizery na suche zioło vs Vaporizery na płyn elektroniczny: Który jest lepszy?

Chociaż vaping rozpoczął się od e-papierosa, technologia ta znacznie się rozwinęła na przestrzeni lat. Coraz bardziej popularne stają się urządzenia do wapowania różnego rodzaju substancji, takich jak susz ziołowy, koncentraty, olejki i e-liquidy.

E-Liquid to termin popularnie używany w odniesieniu do e-papierosa, który również jest rodzajem vaporizera. E-liquid jest mieszanką płynnej nikotyny, gliceryny roślinnej i glikolu propylenowego.

Mimo, że e-liquidy mają stanowić zdrowszą alternatywę dla palenia papierosów, to jednak ze względu na obecność nikotyny są uzależniające.

Suche zioło jest w zasadzie czystą, nieskażoną formą kwiatu konopi, wolną od szkodliwych substancji i dodatków, takich jak nikotyna. W związku z tym, suche zioło nie może być w żaden sposób porównywane z e-liquidami pod względem jakości, możliwości uzależnienia i toksycznych efektów.

E-Liquid Vaporizers vs Dry Herb Vaporizers

E-liquidy

Vaporizery do e-liquidów są specjalistycznymi urządzeniami służącymi do konsumpcji e-liquidów poprzez podgrzewanie i zamianę e-liquidu w parę.

Waporyzatory do suszu ziołowego

Waporyzatory do suszu ziołowego to przenośne lub stacjonarne urządzenia służące do waporyzacji suchych kwiatów konopi indyjskich (powszechnie określanych jako zioła) w wysokiej temperaturze, najczęściej pomiędzy 190°C do 235°C w celu uwolnienia substancji kannabinoidowych w czystej postaci pary.

Zarówno waporyzacja suchym ziołem, jak i e-płynem nie wiąże się ze spalaniem materiałów. Spalanie generuje szkodliwe substancje rakotwórcze z dymu, a w niektórych przypadkach także tlenek węgla. Z medycznego punktu widzenia, udowodniono, że papierosy powodują ponad 12 różnych rodzajów nowotworów.

Skład

E-liquidy

E-papierosy różnią się składem, ale większość e-papierosów ma wspólną bazę glikolu propylenowego (PG) zmieszanego z gliceryną roślinną (VG) w niektórych przypadkach. Inne dodawane dodatki to aromaty, terpeny, płynna nikotyna i kannabinoidy. Składy e-liquidów różnią się w zależności od producenta.

Kompozycje e-liquidów nie mogą być łatwo zidentyfikowane bez pomocy drogich i wyrafinowanych badań laboratoryjnych i analiz z powodu zróżnicowanego asortymentu substancji.

Suche zioła

Suche zioła to czyste kwiaty konopi bez żadnych zanieczyszczeń w jakiejkolwiek postaci. Kwiaty te są łatwe do zidentyfikowania. W przeciwieństwie do e-papierosów, suche zioła zawierają wyłącznie suszone kwiaty konopi w czystej postaci, bez żadnych zanieczyszczeń czy dodatków.

Konsekwencje zdrowotne

E-liquidy

Glikol propylowy, który jest podstawowym składnikiem e-liquidu, jest produktem syntetycznym, o którym wiadomo, że powoduje podrażnienie płuc. Mimo, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) uznała glikol propylowy za substancję bezpieczną dla zdrowia, jego wpływ na zdrowie w przypadku wdychania nie jest jeszcze w pełni znany.

Źródło obrazu: https://www.cdc.gov/

Wapowanie e-liquidów powoduje uwalnianie formaldehydu i akroleiny. Formaldehyd, substancja powszechnie używana do konserwacji materiałów organicznych, takich jak drewno, jest znana z wywoływania raka. Akroleina to substancja, o której wiadomo, że powoduje uszkodzenia płuc i serca.

Bezpieczeństwo kilku dodatków dodawanych do e-liquidów w celu nadania im wyrazistego smaku nie zostało jeszcze potwierdzone. Ta mnogość dodatków może być nieszkodliwa pojedynczo, ale w połączeniu z innymi może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Suche zioła

Suche zioła są jednorodne w składzie i nie zawierają mieszanek ani dodatków innych substancji. Mogą być jednak zanieczyszczone przez szkodniki i mikroorganizmy, jeśli nie są odpowiednio przechowywane.

Metoda ogrzewania

źródło obrazu: www.myweedvaporizers.co.uk

Istnieją dwie metody ogrzewania stosowane w vaporizerach: metoda kondukcyjna i konwekcyjna.

E-liquid

Vaporizery na e-ciecz odparowują e-ciecz metodą kondukcyjną. W vape e-liquid jest w bezpośrednim kontakcie z cewką grzewczą, która podgrzewa e-liquid, uwalniając asortyment oparów, które są wdychane.

Suche zioła

Suche zioła są odparowywane albo metodą konwekcyjną, albo kondukcyjną, w zależności od mechanizmu grzewczego zastosowanego w vaporizerze.

Metoda konwekcyjna waporyzacji suchego zioła polega na ogrzewaniu powietrza w komorze do temperatury wystarczająco wysokiej do odparowania flawonoidów i terpenów z kwiatu konopi.

Ogrzane powietrze przepływa z komory grzewczej nad suchym zielem powodując odparowanie kannabinoidów bez spalania kwiatu. W ten sposób konwekcja wytwarza czystszą parę, która daje mocniejsze i trwalsze uderzenie.

Koszty i konserwacja

E-liquid

Vaporizery na płyn elektroniczny są tańsze niż vaporizery na suche zioło. Jeśli chodzi o konserwację, będziesz musiał zrobić o wiele więcej, aby utrzymać swojego e-papierosa w sprawności. Używanie e-papierosa przez kilka dni może doprowadzić do jego rozszczelnienia.

Podczas zaciągania się regularnie używanym e-papierosem możesz poczuć w ustach smak aromatyzowanego e-liquidu. Jest to wyraźny sygnał, że trzeba zmienić e-papierosa.

Suche zioła

Vaporizery na suche zioła są o wiele droższe od e-papierosów. Są jednak znacznie trwalsze i starczają na znacznie dłużej niż e-papierosy. Znane są vaporizery stacjonarne, które wytrzymują lata mimo intensywnego użytkowania.

Uderzenie z vaporizera z suchym zielem daje o wiele przyjemniejszy smak i mocniejsze uderzenie niż z e-papierosa.

Vaporizery do kupienia

E-liquidy

Niektóre z nich to Apollo OHM Go Starter Kit, ePuffer Titan X, SMOKO Vape Pen Starter Kit, Freemax Twister i Innokin Jem Pen.

Suche zioła

Vaporizery do ziół suchych obejmują Mighty, Arizer ArGo, Arizer Solo II, DaVinci IQ, Davinci MIQRO, Flowermate V5S i Boundless Tera V3.

DaVinci IQ

Wnioski

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o tym, że wiele osób cierpi na nieznane wcześniej choroby płuc spowodowane wapowaniem e-liquidów. Przede wszystkim tych, które zawierają octan witaminy E.

Zwiększone ryzyko rozwoju poważnych, zagrażających życiu chorób spowodowanych wapowaniem e-liquidów doprowadziło do niezatwierdzenia kilku marek e-liquidów przez amerykańską FDA.

Objawy takie jak duszności, zmęczenie, bóle w klatce piersiowej i wymioty spowodowane paleniem e-liquidów zostały odnotowane w wielu krajach przez różne Centra Badań nad Chorobami.

Doprowadziło to do wezwania do zakazu produkcji, importu i sprzedaży e-liquidów w wielu jurysdykcjach.

Mimo, że e-papierosy nie produkują substancji rakotwórczych i innych szkodliwych substancji powstających podczas palenia papierosów, są one dalekie od zdrowej alternatywy, za jaką ludzie je uważają.

Jest to jednak przeciwieństwo konsumpcji marihuany poprzez vaping. Z wielu stron słychać głosy nawołujące do legalizacji konsumpcji marihuany na różne sposoby, ze względu na jej liczne korzyści zdrowotne.

Wapowanie suszonych ziół jest o wiele lepszą alternatywą dla e-liquidów - zwłaszcza tych zawierających octan witaminy E - które, jak wykazano, mogą mieć daleko idące konsekwencje.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds