Medyczna marihuana dopuszczona do użytku w Izraelu

medyczna marihuana w IzraeluCałkiem niedawno Ministerstwo Zdrowia w Izraelu wydało specjalne oświadczenie w którym pozwoliło na stosowanie marihuany w celach medycznych. Cała ta zmiana z pewnością zasługuje na miano przełomowej, choć warto powiedzieć, że nie jest ona dziełem przypadku. Wpłynęło na nią mnóstwo różnych czynników, takich jak przede wszystkim liczne głosy ze strony rodziców dzieci chorych na padaczkę – to właśnie w przypadku tej dolegliwości możliwe jest obecnie stosowanie marihuany.

Ponadto specjaliści izraelscy także wydali specjalne oświadczenia w których zgodnie stwierdzili, że nie istnieją właściwie żadne przeciwwskazania dotyczące stosowania tego środka w celach leczniczych. Decyzja zapadła, zaś medycyna została dopuszczona do leczenia padaczki u chorych dzieci, w przypadku których żadne inne środki farmakologiczne nie przynosiły efektów. W grupie pierwszych pacjentów o których zastosowano tę metodę znalazła się mała dziewczynka, która cierpiała średnio na 30 napadów epilepsji w ciągu doby. W krótkim czasie po zastosowaniu u niej medycznej marihuany liczba ta spadła około 10 dziennie, co rzecz jasna jest fantastycznym wynikiem.

marihuana a leczenie padaczki dzieciWieści o tak świetnych efektach szybko rozeszły się po całym świecie, dzięki czemu znacznie wzrosło zainteresowanie tymi metodami również i w innych krajach. W amerykańskim stanie Kolorado pewna para wywalczyła sobie na drodze sądowej możliwość zastosowania medycznej marihuany u swojej córki, która przeżywała nawet tysiąc ataków epilepsji dziennie. Okazało się, że po krótkim czasie liczba ta została zmniejszona do zaledwie kilku na dobę. Wyniki tych badań dają sporą nadzieję na to, że już wkrótce leczenie epilepsji przeżyje prawdziwą rewolucję.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds