10 powodów, dla których Vaping jest lepszy od palenia

Szacuje się, że w ciągu dekady popularności vaporizerów rynek ten wart jest już miliardy dolarów. Gwałtowny wzrost popytu na vaporizery był odpowiedzią na odejście wielu użytkowników od palenia tytoniu ze względu na jego szkodliwe działanie.

Naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z negatywnych skutków palenia już w XVIII wieku, kiedy to dr Benjamin Rush w 1798 roku zasugerował, że palenie może powodować raka i inne "nieuleczalne choroby".

Do roku 1920 odnotowano ponad tysiąc przypadków raka płuc. Doprowadziło to do opracowania pierwszego waporyzatora przez Josepha Robinsona w 1927 roku.

Waporyzatory były dalej rozwijane, ale nigdy nie stały się sensacją, dopóki Hon Lik, chiński farmaceuta, nie wynalazł e-papierosa w 2003 roku.

Wapowanie zostało wprowadzone do Europy w 2006 roku, a wkrótce potem trafiło do USA.

Kilka badań wykazało, że vaping jest nieszkodliwym sposobem konsumpcji marihuany i produktów pochodnych bez wytwarzania dymu, dlatego vaping ma kilka zalet w porównaniu z paleniem.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy powinieneś rzucić palenie na rzecz vapingu, oto dziesięć powodów, dla których warto to zrobić.

Oto 10 powodów, dla których vaping jest lepszy niż palenie:

Ogólny wpływ na zdrowie

Palenie misek lub jointów również produkuje kilka substancji rakotwórczych, co znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc. Palenie wytwarza również substancje smoliste, które podrażniają płuca i mogą powodować zapalenie oskrzeli i inne infekcje dróg oddechowych.

Vaping jest techniką polegającą na podgrzewaniu marihuany w waporyzatorach do temperatury wystarczająco niskiej, aby zapobiec spaleniu, ale wystarczająco wysokiej, aby odparować związki kannabinoidowe z marihuany. Wytwarzana para nie zawiera szkodliwych substancji rakotwórczych i substancji smolistych powstających podczas palenia marihuany. To sprawia, że vaping jest znacznie zdrowszą alternatywą dla palenia.

Badania sugerują, że wapowanie marihuany lub innych ziół wytwarza przeciwzapalne terpenoidy, które chronią płuca przed podrażnieniami.

Choroby płuc związane z wapowaniem zgłoszone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2019 r. związane z czarnorynkowymi wkładami do waperów zawierającymi octan witaminy E. Octan witaminy E nie jest obecny w produktach regulowanych.

Źródło obrazu: https://ganjadispatch.com/

Vaping daje lepszy smak niż palenie

Vaping zapewnia lepszy smak flawonoidów i jesteś w stanie wyczuć smaki różnych marek produktów z marihuaną, które palisz. Dlatego też vaping dostarcza bogatszej i czystszej pary, w przeciwieństwie do palenia, które wytwarza kilka innych substancji, które maskują smak twojego jointa.

Vaping nie wytwarza szkodliwych zapachów w przeciwieństwie do palenia.

Opary z vapingu nie wydzielają szkodliwego zapachu dymu. W większości przypadków wyczuwalny jest tylko aromat smaków; możesz być pewien, że otrzymasz komplement lub dwa na temat aromatu, ponieważ zapach pary nie jest łatwo wykrywalny.

Vaping dostarcza więcej "uderzenia" niż palenie

Wiele badań pokazuje, że vaping dostarcza aż 46% związków kannabinoidowych w oparach w porównaniu do mniej niż 25% w dymie. W związku z tym vaping daje więcej "uderzenia" niż palenie.

Palenie zwiększa ryzyko chorób serca

Badania łączą palenie z podwyższonym ryzykiem chorób serca. W związku z tym, jesteś dwukrotnie bardziej narażony na choroby serca. W przypadku kobiet ryzyko to jest wyższe. Więcej badań pokazują również, że jeśli palisz regularnie, jesteś bardziej narażony na udar mózgu.

Vaping jest dyskretny

Kilka przenośnych urządzeń przypomina przedmioty codziennego użytku, zwłaszcza długopisy. To silne podobieństwo sprawia, że vaping on-the-go jest wystarczająco dyskretny, abyś mógł zaciągnąć się podczas spaceru po ulicy. W przeciwieństwie do palenia trawki lub jointa, które nie jest szczególnie dyskretne.

Vaping jest przyjazny dla środowiska

Palenie wytwarza dwutlenek węgla, który przyczynia się do rosnącego efektu globalnego ocieplenia. Ponadto, spalone blunty mogą zaśmiecać środowisko.

Vaping nie wiąże się z procesem spalania, dlatego nie wytwarza gazów cieplarnianych. Można również ponownie wykorzystać i poddać recyklingowi wkłady do vapingu, oszczędzając w ten sposób środowisko przed gromadzeniem się materiałów nieulegających biodegradacji.

Vaping działa szybko i daje długotrwały efekt

Vaping przynosi natychmiastową ulgę w bólu, niepokoju, mdłościach lub urazach, ponieważ dostarcza flawonoidy z płuc prosto do krwiobiegu. Wykazano, że waporyzacja dostarcza więcej kannabinoidów do krwiobiegu w ciągu kilku minut, w porównaniu z innymi formami konsumpcji, które mogą trwać ponad godzinę, zanim trafią do krwiobiegu.

Dlatego waporyzacja daje ci lepszą drogę do konsumpcji medycznej marihuany niż palenie czy picie herbaty.

Nie potrzeba płomienia

Istnieje wiele przypadków pożarów spowodowanych przez płomienie powstałe podczas palenia. Ponieważ vaping wiąże się ze spalaniem, nie wymaga płomienia do waporyzacji, ale polega na zasilanych elektrycznie elementach grzewczych, aby dostarczyć ciepło potrzebne do waporyzacji.

W związku z tym vaping znacznie zmniejsza ryzyko wybuchu pożaru, który może spowodować dewastujące straty w ludziach i mieniu.

Vaping nie wymaga również drogich akcesoriów do palenia, takich jak popielniczki, dab rigs, słoiki, itp.

Vaping zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kaszlu.

Twierdzi się, że palenie uwalnia do organizmu kilkaset szkodliwych substancji, które mogą powodować kaszel i inne infekcje dróg oddechowych.

Vaping natomiast nie uwalnia toksyn i substancji smolistych, które są uwalniane podczas spalania. Tym samym znacznie ogranicza ilość szkodliwych substancji dostających się do organizmu, a jednocześnie skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kaszlu i innych infekcji dróg oddechowych.

Podsumowanie

Vaping jest właściwym rozwiązaniem, ponieważ sprawia, że spożywanie marihuany jest bezpieczniejsze, zdrowsze i bardziej dyskretne. Zapewnia również bogatszą, lepiej smakującą parę i mocniejsze "uderzenie" niż palenie.

Jako początkujący, nie potrzebujesz wcześniejszej wiedzy ani doświadczenia, aby używać vaporizera bez napadów kaszlu.

W przeciwieństwie do palenia, vapowanie daje Ci kilka sposobów na spożywanie produktów z marihuany. Możesz wypróbować kilka odmian kwiatów, olejków lub koncentratów. Możesz również wypróbować zainstalowane fabrycznie, przetestowane laboratoryjnie wkłady CBD, aby uzyskać więcej odmian i opcji.

Istnieje znacznie więcej powodów niż te wymienione powyżej, abyś porzucił staromodny sposób palenia i zajął się vapingiem, który jest nowoczesnym i bezpieczniejszym sposobem konsumpcji marihuany i produktów pochodnych.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds