Konopie i ich wsparcie dla regeneracji kości

konopie a kościU osób młodych zauważono, że używanie marihuany w dużych dawkach może prowadzić do demineralizacji kości i tym samym zwiększać ryzyko osteoporozy już w młodym wieku. Niedawne badania nad tym zjawiskiem spowodowały jednak sporą konsternację w środowisku medycznym, ponieważ jak się okazuje, u osób starszych, których problemy z gęstością kości i z odkładaniem się w nich tłuszczu następują w sposób naturalny, THC, składnik aktywny marihuany, może okazać się wręcz znakomitym lekiem.

Szczegółowe badania na ten temat publikuje periodyk Cell Metabolism. Zespół badaczy z Edynburga przeprowadził testy na myszach, w czasie których potwierdził, ze u młodych osobników oddziaływanie kannabinoidami na receptory CB1 komórek powoduje spowolnienie budowy tkanki kostnej i problemy z jej regeneracją.

Dowiódł też jednak, że u osobników starszych zachodzi proces dokładnie odwrotny, co jest bardzo dobrą informacją dla 30% kobiet i 12% mężczyzn, którzy w swoim życiu będą mieli problemy z gęstością kości. Nie należy jednak zbyt entuzjastycznie podchodzić do uzyskanych wyników, ponieważ są to jedynie wstępne badania na myszach, które nie muszą się potwierdzić.

Arthritis Research Campaign planuje jednak sfinansować odpowiednie testy już na ludziach i w najbliższym czasie będzie można ostatecznie rozsądzić, jaki jest wpływ kannabinoidów na procesy budowania kości oraz czy ten ekscytujący krok naprzód, jak mówi się o badaniach na Uniwersytecie w Edynburgu, ostatecznie potwierdzi przewagę czynników pozytywnych nad negatywnymi w przypadku używania substancji znajdujących się w konopiach indyjskich.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds