Najważniejsze fakty o marihuanie dla każdego

liście konopi indyjskichAby poznać najważniejsze informacje na temat marihuany należy przede wszystkim dowiedzieć się, co tak w ogóle oznacza to słowo. Pod określeniem tym kryją się wysuszone liście konopi indyjskich – dokładniej, żeńskich kwiatów tej rośliny. Istnieje wiele sposobów na zażywanie marihuany, najpopularniejszy z nich to palenie.

Do najczęstszych efektów palenia marihuany zalicza się przede wszystkim poczucie nagłego relaksu i uspokojenia. Wyostrzają się także zmysły i wzmacniają wszystkie doznania. Człowiek staje się nieco rozkojarzony, osłabieniu ulega jego koncentracja. Za takie działania odpowiedzialny jest główny związek psychoaktywny zawarty w marihuanie – THC.

Nie ma żadnych dowodów na to, że marihuana może uzależniać fizycznie, jak wiele innych używek – alkohol czy papierosy. Niemniej jednak po dłuższym paleniu pojawia się tu pewien nawyk, przez co nagłe odstawienie może wiązać się z uczuciem dyskomfortu. W odróżnieniu od innych używek, marihuana nie doprowadza palących ją osób do częstego łamania prawa.

Żadne statystyki policyjne nie wskazują na to, aby regularni palacze często wchodzili na drogę jakichkolwiek przestępstw. W większości przypadków właściwie jedynym przestępstwem jest tutaj samo posiadanie marihuany, co w wielu krajach świata – w tym również i w Polsce – jest nielegalne.

Palenie marihuany nie jest również zagrożeniem dla życia. Również i w tym przypadku nie istnieją żadne statystyki mówiące o jakimkolwiek związku regularnego palenia marihuany z ryzykiem śmierci. Widać tutaj wyraźną różnicę w stosunku do legalnych używek, takich jak papierosy czy alkohol, które każdego roku zabijają tysiące ludzi na całym świecie.

wysuszone liście konopi indyjskichMarihuana sama w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego organizmu i nie wpływa niszcząco na jakiekolwiek jego obszary. Pewne ryzyko związane jest jednak z samym jej paleniem, w trakcie którego musimy wdychać dym, co może być niezdrowe dla naszych płuc. Co prawda dym z marihuany jest mniej szkodliwy niż ten pochodzący z tytoniu, ale i tak zawiera nieco substancji smolistych. Warto jednak wiedzieć, że samo palenie jest tylko jednym z wielu sposobów na przyjmowanie marihuany.

Marihuana posiada także wiele bardziej praktycznych zastosowań. Od całych już wieków powszechnie wykorzystuje się ją w medycynie; w przypadku niektórych chorób tylko ona jest w stanie przynieść ulgę osobie chorej. Niestety, kwestie prawne z tym związane nadal są nieuregulowane, a obowiązujące przepisy często uniemożliwiają przyjmowanie takich środków pacjentom. Sam fakt, że marihuana jest nielegalna nie ma właściwie żadnego uzasadnienia medycznego. W rzeczywistości jest to jedynie kwestia czysto polityczna.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds