Jak bezpiecznie korzystać z konopi?

bezpieczne korzystanie z konopiiOsoby które dopiero zaczynają korzystanie z konopi koniecznie muszą zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na ten temat, aby wiedzieć, jak robić to faktycznie bezpiecznie i nie stwarzać w taki sposób żadnego zagrożenia dla swojego życia i zdrowia. Przy prawidłowym stosowaniu konopie mogą być niesamowicie wręcz pomocne w przypadku najróżniejszych dolegliwości, takich jak migrena, epilepsja, nadciśnienie czy nawet schizofrenia.

Badania nad wpływem marihuany na nasze zdrowie stale jednak trwają. O ile w niektórych przypadkach mamy do dyspozycji jasne i konkretne informacje z tym związane, o tyle w innych kwestiach lekarze nadal nie są w stanie stworzyć jednolitego stanowiska dotyczącego wpływu tych substancji na ludzki organizm.

Konopie świetnie sprawdzają się między innymi jako środek do hamowania hipoglikemii, która z kolei jest częstą przyczyną nadciśnienia ortostatycznego. Oprócz tego stosowanie konopi lub samych wyodrębnionych z nich kanabinoidów doskonale wpływa na samopoczucie każdego pacjenta, szczególnie u osób cierpiących z powodu najróżniejszych schorzeń. Liczne badania pokazują jednak, że w przypadku stosowania tych substancji kluczową kwestią jest przede wszystkim umiejętne dobieranie właściwych dawek.

Ponadto należy tu wybrać odpowiedni sposób konsumpcji konopi, który także znacząco wpływa na to, jakie efekty możemy uzyskać. Istnieją przesłanki pozwalające nam twierdzić, że pewna dawka HTC bardzo dobrze wpływa na leczenie depresji. Niemniej jednak zbyt duża ilość tej substancji prowadzi z kolei do pogłębienia się efektów dolegliwości, co pokazuje, że przedawkowanie nie jest tu niczym wskazanym. Podobne efekty stwierdzono zresztą również w przypadku innych chorób, takich jak artretyzm czy schizofrenia. Zbyt duże dawki konopi jedynie pogłębiają ich objawy i znacząco mogą pogarszać stan danego pacjenta.

Konopie mogą być zatem bardzo skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości, ale tylko w przypadku, gdy korzystamy z nich we właściwy sposób. Z tego też powodu przed rozpoczęciem takiej terapii konieczne jest skontaktowanie się z wykwalifikowanym lekarzem który będzie w stanie stwierdzić, jak dużej dawki takich substancji potrzebujemy. Jeśli ktoś cierpi na dowolne z wyżej wymienionych chorób, to musi podchodzić ostrożnie nawet do zwykłego korzystania z konopi w celach rekreacyjnych.

Konopie często są stosowane także w przypadku różnego rodzaju schorzeń psychicznych. Warto jednak pamiętać, że główna przyczyna takich dolegliwości wciąż nie została dokładnie ustalona. Najnowsze szacunki pokazują, że około 25% całej populacji świata cierpi, cierpiało lub będzie cierpieć z powodu niektórych chorób psychicznych – niektóre z nich mają mimo wszystko dość łagodne objawy. Nawet w przypadku bardzo poważnych przypadłości tego typu udało się zaobserwować liczne związki pomiędzy stanem psychicznym danego pacjenta a przyjmowaną przez niego dawką marihuany. Nie ma przy tym żadnych jasnych dowodów które pokazywałyby, że konopie same w sobie przyczyniają się do wywoływania takich chorób. Niemniej jednak nadal dokładnie bada się ich działanie na stan osób chorych aby stwierdzić, czy ma ono pozytywne czy też negatywne efekty.

konopie a schizofreniaLekarze zaobserwowali już wielu pacjentów cierpiących na schorzenia takie jak depresja czy schizofrenia którzy zgodnie twierdzą, że objawy takich dolegliwości uległy znacznemu osłabieniu gdy tylko zaczęli oni regularnie zażywać marihuanę. Należy zatem z góry odrzucić wnioski wysuwane w dotychczasowej literaturze naukowej mówiącej, że osoby chore są jedynie zainteresowane odurzaniem się i nie ma to większego związku z dolegliwościami, na jakie cierpią. Palenie marihuany w niektórych przypadkach faktycznie nie jest najlepszą propozycją, ale jednocześnie w wielu sytuacjach przynosi to ogromne poczucie ulgi i relaksu, tak potrzebne osobom cierpiącym na poważne schorzenia psychiczne. Oczywiście, również i tutaj niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej dawki takiej substancji. Ponadto osoby decydujące się na zażywanie marihuany obowiązkowo muszą poinformować o tym fakcie swojego lekarza. Jak już powiedzieliśmy, przedawkowanie może tutaj przynosić zupełnie odwrotne efekty i jedynie pogłębiać objawy danej choroby.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Ganja Farmer - wszelkiego rodzaju nasiona konopi i marihuany dostępne w sklepie internetowym, m.in.:

- nasiona feminizowane in

- nasiona feminizowane out

- autoflowering

- nasiona na sztuki

Barney's Farm Seeds